Célunk a zene iránti szeretet kialakítása, mert nem feltétlenül lesz mindenkiből nagy művész, de tanulási lehetőség nélkül az érték elveszhet a mai élet sűrű útvesztőiben. Arra törekszünk, hogy munkánk során a gyermekközpontúság köre építhessük pedagógiánkat .
Hol tanítunk?
Az oktatás helyszínei a következö debreceni és Debrecen közeli általános iskolák (12): Árpád Vezér, Kazinczy F., Szoboszlói úti, Kinizsi P., Hunyadi, Hatvani I., Fazekas M., Ibolya u., Talentum Baptista Általános Iskola, Gönczy, Lórántffy, Bánki és a Szent Anna u. 31. sz. alatti székhely tantermei.
1996-
Az iskola 1996-ban nyitotta meg kapuit és az eltelt évek alatt, több mint 1500 gyermek oktatásával foglalkoztunk. Intézményünkbe jelenleg 280 tanuló jár. Természetes velejárójaként, a nálunk végzettek közül néhányan a zenei pályát választották hivatásul, és lett belőlük zenei rendező, zongora, orgona, gitár, szolfézs vagy zeneszerzés szakos hallgató. A 2005/2006-os tanévtől kezdődően a zenei ág mellett elindítottuk a képző- és iparművészeti ágat.
Vezetőség
Igazgató: Molnár Károly Dániel Igazgató helyettes: Dr. Stefánné Demjén Gabriella
Önálló épülettel nem rendelkezünk, valamennyi általunk használt tantermet és irodát béreljük. Zeneoktatásunkra jellemző, hogy speciális képzést igénylő gyerekeket is oktatunk (sajátos nevelési igényű gyerekek – nem látó, gyengénlátó, mozgássérült). Telephelyeink között szerepelt a dr. Kettesy Aladár Általános Iskola és Diákotthon is, ahol a fogyatékkal élő (vak, gyengénlátó, félkarú, ujjhiányos) gyerekek kapnak elhelyezést. Tanításuk sajátos nevelést igényel. A zenetanulás személyiségfejlesztő, korrekciós jellege a sok esetben igen tehetséges, de hátrányos helyzetű gyerekek számára kiemelkedően fontos.
Intézményünkbe azok jelentkezését várjuk, akik nappali rendszerű oktatásban tanulói jogviszonnyal rendelkeznek.
Ha céljainkkal egyetért, fontosnak tartja a gyermekek széleskörű zenei képzését és értékesnek véli munkánkat, kérjük szíves anyagi támogatását iskolánk további működésére. Szívesen veszünk másfajta segítséget is, pl. pályázatfigyelés, pályázatírás, különböző szervezési feladatok elvégzése, tanításhoz használatos eszközök adománya, adó 1% lakossági támogatás, adományok stb.