Muzsikáló Egészség Alapítványi
Alapfokú Művészeti Iskola
MUZSIKÁLÓ EGÉSZSÉG ALAPÍTVÁNYI
ALAPFOKÚ MŰVÉSZETI ISKOLA
A Muzsikáló Egészség Alapítványt (MEA) 1995 májusában zenéhez közel álló magánemberek hozták létre Papp Lászlóné kezdeményezésére.1998-ban kiemelten közhasznú szervezet lett. Az alapítvány célja: zeneiskola létrehozása és működtetése, tehetséggondozás, a zenepedagógusok és a gyermekek fizikai és szellemi munkaképességének és munkaalkalmasságának fejlesztése és gondozása, más néven a zenei munkaképesség-gondozás közkinccsé tétele a zenepedagógiában. Az alapítvány fontosnak tartja a magyar népi kultúra hagyományainak őrzését, gondozását. E mellett felkarolja és anyagilag támogatja a rászoruló és hátrányos helyzetű gyermekek zenei oktatását. Az alapítvány irányítását három tagú kuratórium végzi: dr. Stefánné Demjén Gabriella (elnök), Papp Lászlóné (alapító) és dr. Révészné Tamás Judit.
Papp Lászlóné
Fekete Ildikó
alapító
dr. Stefánné Demjén Gabriella
kuratóriumi elnök
átláthatósági
nyilatkozat
alapítványi
beszámoló
közhasznú
jelentés
adó 1%
felajánlás
Mozgáspihenők: a tanárok megtanulhatják, hogyan lehet az egész napos iskolai munka után zeneórára érkező növendékek fáradtságát enyhíteni és ezzel a tanítást-tanulást, valamint az otthoni gyakorlást hatékonyabbá tenni.
Zenei mozgások alapozása és korrekciója a növendékek által kedvelt léggömbös, labdás és ugróköteles játékokkal a könnyebb, gazdaságosabb és szebb zenei kifejezés érdekében.
A túlzott lámpaláz enyhítése, a szorongás csökkentése a szereplés előtt elvégzett lazító mozgásokkal. Az egészséges „zeneszerű” életforma alapelemeinek megismertetése a növendékekkel és családokkal a foglalkozási ártalmak korai megelőzése érdekében.
A zenei munkaképesség-gondozás (ZMG) a huszadik század második felében kialakult pedagógiai ágazat, az egészséges zenész életmód programja és természettudományos ismeretanyaga, a foglalkozási ártalmak megelőzésének pedagógiája. A ZMG programjának vezetője és egyetemi oktatója dr. Pásztor Zsuzsa és Négyesi Anna zenetanárok. A Muzsikáló Egészség Alapítvány 1995-ben kezdte a ZMG továbbképzéseit.
A ZMG megalapozója dr. Kovács Géza testnevelési tudományos kutató, aki 1959-től kezdődően Kodály Zoltán és a Liszt Ferenc Zeneakadémia vezetőinek megbízásából végezte munkáját a zenepedagógia és a zeneművészet szolgálatában kerek négy évtizeden át. 1996-ban életműve elismeréseként Göncz Árpád köztársasági elnök a Magyar Köztársasági Érdemrend kiskeresztje kitüntetést adományozta neki. 1999. január 19-én hunyt el, 83 éves korában. A zenei munkaképesség-gondozás olyan pedagógiai szemléletet képvisel, amely nemcsak követelményeket állít a tanulók elé, hanem a követelmény teljesítésének személyi-feltételeiről is gondoskodik. Ez a módszer nemcsak mozgás, hanem gondolati rendszer, pedagógiai és életvezetési koncepció. Preventív és korrigáló egészségvédelem, egészségmegőrző zenepedagógia. A zenei munkaképesség gondozás leglényegesebb eleme az egyéni ingeradagolás.